دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس اگر یک ویژگی گوگل آنالیتیکس را به یک سایت در حساب سرچ کنسول خود متصل کنید، آنگاه شما می‌توانید داده‌های سرچ کنسول را در گزارشات گوگل آنالیتیکس ببینید. شما همچنین می‌توانید گزارشات گوگل آنالیتیکس را مستقیماً از صفحات Links to your site و Sitelinks در سرچ کنسول ببینید. توجه داشته باشید که شما تنها می‌توانید یک وب‌سایت را متصل کنید نه یک اپ.

وقتی شما در حساب سرچ کنسول یک سایت با ویژگی گوگل آنالیتیکس را متصل می‌کنید، به‌صورت پیش‌فرض داده‌های سرچ کنسول برای تمامی پروفایل‌های متصل به آن ویژگی فعال‌شده است. درنتیجه هرکسی که به آن ویژگی گوگل آنالیتیکس دسترسی داشته باشد می‌تواند داده‌های سرچ کنسول آن سایت را ببیند. برای مثال اگر یک ادمین گوگل آنالیتیکس یک کاربر را به پروفایل اضافه کند، آن کاربر ممکن است بتواند داده‌های سرچ کنسول را در گزارشات سرچ آپتیمایزیشن ببیند.

یک سایت می‌تواند تنها به یک ویژگی متصل شود، و بالعکس. ایجاد یک اتصال جدید اتصال موجود پیشین را حذف می‌کند.

هر ویژگی گوگل آنالیتیکس می‌تواند چند views داشته باشد. هنگامی‌که یک سایت با یک ویژگی را متصل می‌کنید، با کلیک روی یک لینک از سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس شمارا به view پیش‌فرض آن ویژگی می‌برد. (اگر قبلاً سایت خود را به یک ویو دیگر متصل کرده‌اید، در عوض با کلیک روی یک لینک به ویوی پیش‌فرض هدایت خواهید شد. اگر می‌خواهید یک ویوی دیگر را ببینید شما می‌توانید از داخل گوگل آنالیتیکس ویوها را تعویض کنید.)

اگر سایت شما از قبل به یک ویژگی گوگل آنالیتیکس متصل است، ممکن است چند دلیل داشته باشد. شاید از قبل از گوگل آنالیتیکس استفاده کرده‌اید تا این ویژگی را به سایت متصل کنید یا یک مالک دیگر از سایت این اتصال را ایجاد کرده است.

اگر سایت شما به یک ویژگی آنالیتیکس متصل شده که شما نمی‌شناسید (و نمی‌خواهید)، ممکن است به خاطر این باشد که یک مالک دیگر سایت آن را به یک ویژگی آنالیتیکس متصل کرده که شما مالک اش نیستید. در این صورت، می‌توانید اتصال را حذف کرده و یک اتصال جدید ایجاد کنید.

اگر سایت شما به یک ویژگی متصل بوده که اکنون نیست، ممکن است به خاطر این باشد که بعداً به یک سایت دیگر متصل شده. (به یاد داشته باشید، یک سایت تنها به یک ویژگی می‌تواند متصل شود. ایجاد یک اتصال جدید اتصال‌های موجود قبلی را از بین می‌برد.)

اگر مدیر یک حساب برای ویژگی گوگل آنالیتیکس هستید شما همچنین می‌توانید با استفاده از Analytics admin page یک اتصال ایجاد کنید.

روش اتصال سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس

در حساب گوگل آنالیتیکس به تب Admin بروید و در قسمت Account وب‌سایت موردنظرتان را جهت اتصال به سرویس سرچ کنسول انتخاب نمایید. در تب Property بر روی گزینه Property Setting کلیک نمایید. در انتهای صفحه و در قسمت Search Console بر روی گزینه Adjust Search Console کلیک کنید. در این بخش می‌توانید از طریق دکمه edit به سرویس سرچ کنسول موردنظرتان متصل شوید.

حذف داده‌های سرچ کنسول از گوگل آنالیتیکس

برای حذف داده‌های سرچ کنسول از ویژگی گوگل آنالیتیکس، با استفاده از Search Console's association page آن را جدا کنید. یا اگر مدیر ویژگی گوگل آنالیتیکس هستید اتصال‌ها را در Analytics admin page مدیریت کنید.